Herb Powiatu Ostrowskiego

Trwa XV Powiatowa Olimpiada Młodzieży Szkół Ponadgimnazjalnych 2013/2014

18.03.201415:42

W środę, 12 marca br. w Zespole Szkół Nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej odbyły się kolejne zawody w ramach XV Powiatowej Olimpiady Młodzieży Szkół Ponadgimnazjalnych.

W lutym br. miały miejsce rozgrywki w siatkówkę chłopców, zaś 12 marca o miejsce na podium w tej dyscyplinie walczyły dziewczęta. Siatkarkom sędziował p. Paweł Elert, nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół Nr 1. Kolejne mecze w ramach II turnieju piłki siatkowej dziewcząt odbędą się 22 marca br.

Olimpiada rozpoczęła się w październiku 2013 r. od biegów przełajowych. Następnie młodzież zmierzyła się w piłce nożnej (I i II runda chłopców), piłce ręcznej i tenisie stołowym. Za nami są już także szachy oraz mecze koszykówki, a we wtorek, 18 marca odbyły się zawody w pływaniu. W kwietniu przeprowadzone będą pozostałe mecze piłki nożnej (III i IV runda chłopców oraz I i II runda dziewcząt), a także Sztafetowe Biegi Przełajowe o Puchar Starosty Ostrowskiego na łęgach nadbużańskich. Na zakończenie Olimpiady, w maju, młodzież weźmie udział w zawodach lekkoatletycznych.

Wręczenie dyplomów, pucharów i nagród odbędzie się tradycyjnie, podczas uroczystego podsumowania XV Powiatowej Olimpiady Młodzieży Szkół Ponadgimnazjalnych oraz XVI Powiatowych Igrzysk Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych, które będzie miało miejsce przed zakończeniem roku szkolnego.

Opracowała: Milena Uścińska

Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt, CMS, hosting - Maxus Net Communications 2015