Herb Powiatu Ostrowskiego

Wizyta delegacji z Ukrainy w Starostwie Powiatowym w Ostrowi Mazowieckiej

17.07.201315:21

W ramach „Umowy o Współpracy Partnerskiej” zawartej 26 października 2012 r. pomiędzy Powiatem Ostrowskim, Powiatem Zasławskim i Miastem Izjasław w dniu 15 lipca br. do Starostwa Powiatowego w Ostrowi Mazowieckiej zawitali goście z Ukrainy. Wśród nich byli m.in. Burmistrz Miasta Izjasław Pan Walentyn Pańkowski, Proboszcz Parafii pw. Św. Józefa w Izjasławiu Ks. Edward Pióro oraz Radni Miasta i Powiatu Zasławskiego.

    Delegację z Ukrainy powitał serdecznie Wicestarosta Pan Jerzy Bauer wraz z Sekretarzem Powiatu Panią Jolantą Ugniewską i Panią Oksaną Pańkowską, Ukrainką zamieszkującą z rodziną na stałe w Ostrowi Mazowieckiej.
    Goście podczas wizyty w Polsce zwiedzili m.in. miasto Sandomierz oraz Zamość.
    Burmistrz Miasta Izjasław Pan Walentyn Pańkowski w swojej wypowiedzi dotyczącej pobytu w Polsce bardzo ciepło i miło wyrażał się o mieszkańcach tamtych regionów.
Mówił o ich życzliwości, serdecznym przyjęciu gości z Ukrainy, a także chęci pomocy i uprzejmości.
    Następnie Wicestarosta Pan Jerzy Bauer pokazał gościom zdjęcia z pobytu dzieci z powiatu ostrowskiego na obozie harcerskim. Wśród młodzieży obecny był także syn Państwa Oksany i Igora Pańkowskich z Ostrowi Mazowieckiej.
    Na zakończenie uczestnicy spotkania ustawili się do pamiątkowego zdjęcia.

Opracowała: Milena Sokołowska

 

Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt, CMS, hosting - Maxus Net Communications 2015