Rekonstrukcja "Potyczki pod Feliksowem" - próba generalna

27.04.201311:33

W dniu 26 kwietnia br. o godz. 10.00 w przeddzień  rekonstrukcji na motywach wydarzeń „Potyczki pod Feliksowem” z 14 marca 1863 r. organizowanej w ramach Powiatowych Obchodów 150. Rocznicy Wybuchu Powstania Styczniowego oraz Regionalnych Obchodów Święta Lasu w miejscowości Kaczkowo Stare (gm. Brok) odbyła się ostatnia próba – generalna tego przedsięwzięcia.

Przy pięknej, słonecznej pogodzie aktorzy sprawnie odgrywali swoje role, pomimo wielu męczących powtórzeń kolejnych scen.
Także zwierzętom należy się pochwała za „profesjonalną grę aktorską” i wytrwałość.  Zarówno uczestnikom jak i organizatorom przedsięwzięcia towarzyszył ogromny stres przed uroczystościami w dniu 27 kwietnia br.  Próbę generalną zakończono o godz. 15.00.

Opracowała: Milena Sokołowska