Herb Powiatu Ostrowskiego

Przypieczętowanie współpracy z Ukrainą

02.11.201213:14


    W wyniku podjętej przez Radę Powiatu w Ostrowi Mazowieckiej uchwały w sprawie nawiązania współpracy partnerskiej pomiędzy Powiatem Ostrowskim oraz Powiatem Zasławskim i Miastem Izjasław, Starosta Ostrowski Pan Zbigniew Kamiński w dniach 26-27 października br. gościł na Ukrainie w mieście Izjasław.
    Celem wizyty było podpisanie umowy o współpracy partnerskiej pomiędzy Powiatem Ostrowskim, Powiatem Zasławskim i Miastem Izjasław, która ostatecznie przypieczętowała wolę współpracy lokalnych samorządów, polskiego i ukraińskich. 
    W dniu 26 października br. w sali widowiskowej Domu Dziecięcej Twórczości i Kreatywności w Izjasławiu, Starosta Ostrowski Zbigniew Kamiński, Przewodniczący Rady Powiatu Zasławskiego Borysiuk Mykhailo oraz Burmistrz Miasta Izjasław Walentyn Pańkowski w obecności Przewodniczącej Państwowej Administracji Rejonu Tetiany Własiuk podpisali umowę o współpracy partnerskiej.
    Podniosłą chwilę poprzedziło odśpiewanie hymnów Polski i Ukrainy, zaś uroczystej oprawy dopełniły wystawione flagi obu państw.
    Podpisanie umowy z widowni obserwowali radni Miasta Izjasław i Powiatu Zasławskiego, mieszkańcy Izjasławia, dzieci uczęszczające na zajęcia w Domu Twórczości oraz ich rodzice.
    W tym dniu miała miejsce również wizyta w miejscowym Szpitalu Rejonowym. Gości z Polski podejmował Główny Lekarz Szpitala w Izjasławiu Oleksander Agapij wraz z kadrą kierowniczą i pracownikami placówki.
Szpital Powiatowy w Ostrowi Mazowieckiej reprezentował lekarz Igor Pańkowski – ordynator Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.
    Wizytę polskiej delegacji na Ukrainie zakończyło zwiedzanie miasta Izjasław.
 

Opracowała: Adriana Rukat 
 

 

Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt, CMS, hosting - Maxus Net Communications 2015