Dzień Dziecka – dniem z NATURĄ

23.05.201111:24

Informujemy, że Centrum Ekologii i Zrównoważonego Rozwoju w Powiecie Ostrowskim zaprosiło wszystkie szkoły z terenu powiatu do udziału w projekcie pn. „W Dniu Dziecka – bliżej NATURY”.
Tego dnia, tj. 1 czerwca br., odbędą się warsztaty przyrodnicze na terenach NATURA 2000 – Ostoja Nadbużańska i Dolina Dolnego Bugu w Prostyni, gm. Małkinia Górna nad jeziorem Bużysko. Zajęcia w grupach poprowadzą m.in. ornitolodzy.
Ponadto podczas warsztatów odbędzie się prezentacja miodobrania przygotowana przez Powiatowy Związek Pszczelarzy oraz wizyta w Prywatnym Muzeum Etnograficznym Pana Andrzeja Kongiela w Prostyni.
Centrum finansuje dojazd uczestników, catering w plenerze oraz profesjonalnych przewodników terenowych. Projekt ten jest elementem szerokiego planu działania Centrum Ekologii. Włączony został do wniosku o środki finansowe na edukację ekologiczną złożonego w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, Delegatura w Ostrołęce.
Szczegółowy plan warsztatów terenowych ustalony będzie bezpośrednio przed 1 czerwca.

Serdecznie zapraszamy.

Wicestarosta