Powiat Ostrowski wybuduje drugiego „Orlika”.

29.03.201114:21

W dniu 22 marca 2011 roku Samorząd Województwa Mazowieckiego podjął uchwałę w sprawie wskazania jednostek samorządu terytorialnego z obszaru województwa mazowieckiego do realizacji programu „Moje Boisko – Orlik 2012” w 2011 roku.

W związku z powyższym zgodnie z decyzją Samorządu Województwa Mazowieckiego Powiat Ostrowski wybuduje kolejny kompleks boisk sportowych tj. boisko piłkarskie oraz boisko wielofunkcyjne do koszykówki i piłki siatkowej wraz z zapleczem sanitarno – szatniowym, tym razem przy Zespole Szkół Nr 2 w Ostrowi Mazowieckiej.

Głównymi celami projektu są:
• udostępnienie dzieciom i młodzieży nowoczesnej infrastruktury sportowej w celu aktywnego uprawiania sportu i rozwoju fizycznego pod okiem trenera,
• popularyzacja aktywnego stylu życia, a więc rodzinnych zawodów sportowych, weekendów ze sportem i turystyką.

Realizacja programu docelowo wpłynie na poprawę warunków nauczania. Stworzy możliwość prowadzenia zajęć lekcyjnych, jak i rekreacyjno-sportowych na odpowiednim poziomie. Przyczyni się do zwiększenia rozwoju fizycznego społeczności lokalnej i jej czynnego uczestnictwa w różnego rodzaju zawodach sportowych.

Opracowała: Agnieszka Bieniek

Michał Mrówka