Karatecy z powiatu ostrowskiego na II Turnieju  o Puchar Burmistrza Zambrowa

III miejsce drużynowo na Ogólnopolskim Turnieju w Zambrowie

6 marca w Zambrowie odbył się kolejny Turniej Karate Kyokushin o Puchar Burmistrza Zambrowa. Wzięło w nim udział 311 zawodników z 26 klubów.  Walki odbywały się w dwóch grupach. Pierwszą stanowili zawodnicy początkujący, posiadający pomarańczowe pasy  oraz  bardziej zaawansowani – posiadacze niebieskich i żółtych pasów. Wśród obu tych grup nasi zawodnicy stanęli na podium.

Ostrowski Klub Karate Kyokushinkai reprezentowali : Pędzich Wiktoria. Baczewska Magda, Niebrzegowska Zofia, Perzan Zofia, Wojewódzka Dominika, Skwierczyńska Julia, Parafińska Julia, Pasek Ewa, Pasek Zuzanna, Siwiak Daria, Kowalewska Joanna, Puławska Wiktoria, Toczyska Nicola oraz Frączyk Kacper, Bauer Wojciech, Parafiński Tomasz, Grabowski Maciej, Cydejko Aleksander, Mariański Mateusz, Jastrzębski Łukasz, Kuchta Kordian, Dzierżanowski Kacper. Spośród  wymienionych zawodników  dwunastka stanęła na podium  przywożąc trofea oraz cenne doświadczenia.

W kumite po złoto sięgnęła Joanna Kowalewska i Nicola Toczyska, srebro wywalczyli: Zuzanna Pasek, Zofia Perzan, Karolina Marczyk, Kacper Dzierżanowski.  Trzecie miejsca wywalczyli: Ewa Pasek, Kordian Kuchta, Filip Pasek, Magda Baczewska.   W technicznej konkurencji kata srebro zdobył Maciej Grabowski, a brąz Julia Skwierczyńska obydwoje startując w grupie zaawansowanej.

Wszystkie wyniki osiągnięte podczas tak licznego turnieju są bardzo dobrym wynikiem  z uwagi na dużą konkurencję w poszczególnych kategoriach. Zawodnicy zmuszeni byli rywalizować z  wieloma przeciwnikami.

W  klasyfikacji drużynowej  Ostrowski Klub Karate Kyokushinkai zajął III miejsce spośród  26  klubów biorących udział w rywalizacji.  Podczas zawodów sensei Radosław Grabowski  sędziował kata oraz walki, sensei Maria Jasko opiekowała się zawodnikami.

W turnieju wzięło udział 331 zawodników klubów z: Warszawy, Białegostoku, Ostrowi Mazowieckiej, Józefowa, Radzynia Podlaskiego, Ostródy, Szczytna, Jonkowa, Olsztyna, Broku, Białej Podlaskiej, Augustowa, Ostrołęki, Iławy, Olecka, Włocławka, Leżajska, Zielonki, Ciechanowa i z Białorusi.

Tekst: Radosław Grabowski

DOP Ostrów Mazowiecka

Ostrowski Klub Karate Kyokushinkai

IMG_4587 IMG_4973 IMG_5121 więcej

BKKK na Turnieju Pomarańczowych Pasów

W dniu 6 marca 2016 r. w Zambrowie odbył się II Turniej o Puchar Burmistrza Zambrowa. Organizator podzielił turniej na dwie części. W pierwszej prawo startu mieli tylko zawodnicy początkujący, którzy posiadają stopnie szkoleniowe nadające pomarańczowy kolor pasa, w drugiej posiadacze niebieskich i żółtych pasów. Z Brokowskiego Klubu Karate Kyokushinkai wystartowało pięcioro zawodników: Tomasz Rostek, Wiktoria Decyk, Kacper Miler, Zofia Sobotka, Marcin Sokołowski.

Mimo to, że turniej był przeznaczony dla osób, które stawiają pierwsze kroki na matach tatami, nie łatwo było o zwycięstwo. Celem organizatora było wskazanie początkującym dzieciom i młodzieży na czym polega rywalizacja w karate kyokushin, zapoznanie z przepisami i werdyktami sędziowskimi, a także bezpośrednia rywalizacja

z rówieśnikami o podobnym stażu treningowym.

Najlepiej z całej grupy wypadła Zosia Sobotka, która dwukrotnie stawała na podium.

W konkurencji kata (układ) zajęła trzecie miejsce, natomiast w konkurencji kumite semi kontakt, wygrywając wszystkie swoje walki zdobyła złoty puchar. Tomasz Rostek uplasował się na trzecim miejscu podium. Po raz pierwszy na start zdecydowała się Wiktoria Decyk.

Już w pierwszej walce pokazała ducha walki mając do czynienia z wyższą i cięższą zawodniczką z Mazur. Nie dość że pierwsze starcie było wyczerpujące, to Wiktoria musiała stoczyć jeszcze dogrywkę. Trudna przeprawa dała zwycięstwo. W dalszych rundach nie udało się pokonać rówieśniczek. Wiktoria zajęła czwarte miejsce w Turnieju. Czwartą lokatę wywalczył również Marcin Sokołowski, który w swoim debiucie zaprezentował się bardzo przyzwoicie. W konkurencji Kata wystartował Kacper Miler. Jednak przy grupie liczącej  32 osoby, startujące w tej kategorii wiekowej nie zdołał przedostać się do strefy finałowej.

Tekst: Zbigniew Wójcicki

DSC02912 DSC02922 DSC02988  więcej