Herb Powiatu Ostrowskiego

112 w kolejce po życie

Tylko w 2015 r. w Centrach Powiadamiania Ratunkowego w Polsce odebrano ponad 21 milionów zgłoszeń z czego ok. 85 % tj. prawie 18 milionów było złośliwych, fałszywych i anulowanych!!! Każdego dnia operatorzy numeru alarmowego odbierają ok. 25 tysięcy fałszywych zgłoszeń!

W ramach rządowego "Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017" Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy rozpoczął szeroką kampanię informacyjną dotyczącą popularyzacji numeru alarmowego „112”, a przede wszystkim jak z niego prawidłowo korzystać.

Kampania ma podnieść świadomość społeczną w zakresie obejmującym funkcjonowanie numeru alarmowego "112", aby numer ten wybierać tylko z określonym przeznaczeniem, gdy zagrożone jest życie, zdrowie lub mienie, ale przede wszystkim ma na celu ograniczyć fałszywe i bezzasadne zgłoszenia, które skutecznie blokują ten numer i uniemożliwiają szybkiemu dodzwonieniu do operatora numeru alarmowego osobie realnie potrzebującej pomocy.

W ramach projektu zrealizowany został film edukacyjny pt. "112 W KOLEJCE PO ŻYCIE"

 

1. Film Promujący Numer Ratunkowy 112. "W kolejce po życie": https://www.youtube.com/watch?v=a1-n8ymfp74&feature=youtu.be

2. Spot Promujący Numer Ratunkowy 112. "W kolejce po życie": https://www.youtube.com/watch?v=nS99E_bBJQ8

3. 112 Ulotka„

                                                                                

 

Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej
Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt, CMS, hosting - Maxus Net Communications 2015